Divadelné predstavenie - The Heroes

uverejnené 8. 2. 2018, 23:30 používateľom Peter Šaliga

V pondelok (5.2.) sa žiaci 7.A8.A triedy spolu so svojimi triednymi učiteľmi zúčastnili činoherného anglického divadelného predstavenia, koncipovaného ako inscenovaná učebná pomôcka – The Heroes (Hrdinovia).

Všetci obdivujeme hrdinov. Potreba mať svojho hrdinu, identifikovať sa s niekým výnimočným, je vlastná každému z nás. Hemžia sa nimi filmy a všetci im držíme palce. Najmä dospievajúci a mládež sa potrebujú identifikovať s niekým lepším, napodobňovať, no niekedy, na škodu veci zabúdajú na tých, ktorí žijú na dosah. Na reálnych hrdinov z mäsa a kostí – svojich spolužiakov, kamarátov, susedov... A práve o nich bolo predstavenie.

Anketa Detský čin roka už takmer 20 rokov predstavuje príbehy malých hrdinov, ktorí svojím konaním pozitívne ovplyvňujú svet okolo seba. Niektorí z nich odvážne zachránili ľudský život, iní sa deň čo deň usilovne starajú o svojich mladších súrodencov alebo chorých rodičov. Nová anglicko-slovenská inscenácia Hrdinovia je mozaikou týchto príbehov a ukazuje, že hrdinstvo má v skutočnom živote mnoho podôb, hoci často si ho predstavujeme úplne inak. V hre sú predstavené autentické postavy mladých ľudí, ktoré dokážu divákov svojím príbehom osloviť a aj inšpirovať. Divadelné spracovanie týchto príbehov bolo výzvou pre žiakov anglického jazyka, no vďaka rozdeleniu inscenácie na samostatné príbehy sa v deji určite nestratili.

Mgr. Peter Šaliga, Mgr. Katarína Konečná