Deň Zeme u nás v škole

uverejnené 27. 4. 2014, 7:41 používateľom Zuzana Stenová   [ aktualizované 22. 6. 2014, 12:20 ]
Deň Zeme je deň venovaný našej Zemi, ktorý sa každoročne koná 22.apríla.
V stredu, 23. apríla, si žiaci  8. a 7. ročníka pripravili pre mladších spolužiakov súťažné športové a vedomostné disciplíny o našej planéte, o triedení odpadu, o poznávaní prírody - kvetov a stromov.  "Šampiónmi v udržateľnosti" sa stali piataci a šiestaci.
Posolstvo tohto sviatku sme si pripomenuli aj ďalšími environmentálnymi aktivitami v duchu "Dary pre našu Zem"
 - kreslenie na chodník, čistenie areálu školy, sadenie nových kvetiniek a rastliniek do nášho nádherného areálu a školskej záhrady, do kvetináčov na okná ... Na počítačoch mali deti možnosť zistiť si, akú majú svoju ekologickú stopu v projekte EKOSTOPA a spolu sa zamýšľali nad šetrením a ochranou našej planéty. Zaujímavou aktivitou bola aj interaktívna prednáška o ochrane planéty Zem a jej zdrojov.
Na konci dňa sme boli  všetci šťastní, že sme  našu Zem obdarovali a urobili ju zase o kúsok krajšiu.

Deň Zeme