Deň ZEME

uverejnené 20. 4. 2018, 4:49 používateľom Zuzana Stenová   [ aktualizované 21. 4. 2018, 9:23 používateľom Ľuba Jarošová ]
20. apríl 2018 = DEŇ  ZEME

Aj u nás škole sme si dnes uctili našu pani ZEM.

Každý kto zo žiakov prišiel v zelenom oblečení (tričko, mikiny , nohavice, šaty, sukne), celé zelené  – v tento deň nebol ústne skúšaný.

Počas veľkej prestávky pre žiakov školy (na mieste zvanom Srdce z ruží“ ) bola super ochutnávka  DAROV  ZEME.

Za pár minút sa rozdalo sa spolu 29 kg jabĺk a po vyučovaní v ŠKD je pripravených 10 kg kiwi.

Deti namaľovali krásy našej matky ZEME a urobili si krásnu výstavku v areáli školy.

Odozva od detí : „ Škoda, že nemôže byť každý deň takýto !“

Pripájam pár odkazov zo IV.A: Milá Zem! Je mi ľúto, že ťa ničíme, napraviť to musíme! Snažím sa ťa chrániť, nejde mi ťa brániť.

Milá Zemička, vadí mi, ako sa k tebe ľudia správajú. Ja ti za seba veľmi pekne ďakujem za to, čo pre nás robíš.

Milá Zem, dúfam, že nedôjde k najhoršiemu a nezanikneš. Bez teba by sme neexistovali. Bolo by fajn, keby sa už ľudia spamätali. Sama zmôžem veľmi málo...

foto tu