DEŇ ZEME

uverejnené 27. 4. 2015, 13:59 používateľom helena.jarolimkova@zsmedzilaba.sk   [ aktualizované 5. 5. 2015, 9:01 používateľom Zuzana Stenová ]
22.apríla
si žiaci pripomenuli Deň Zeme.
Do školy prišli v zelenom oblečení a deviataci pre mladších spolužiakov v areáli školy pripravili na jednotlivých stanovištiach rozmanité aktivity:
Kam putuje odpad? Trvalé bydlisko Zem. Stopárom zvierat. Spoznaj rastliny. Ohrozenie živočíchov.
Pri riešení úloh sa žiaci nielen  zabavili ale si aj rozšírili teoretické a praktické vedomosti potrebné k ochrane životného prostredia.
Ak bolo treba, deviataci pri riešení úloh mladším spolužiakom ako správni kamaráti pomohli  a poradili.
Na poslednom stanovišti splnením športovej disciplíny si žiaci upevnili svoju fyzickú kondíciu.
Na záver najúspešnejšie družstvá z jednotlivých tried sa tešili z diplomov a sladkostí.

Mgr. Helena Jarolímková

Naši tretiaci sa na Deň Zeme vybrali aj do Prírodovedného múzea, kde mali možnosť vidieť rôzne výstavy a aktivity týkajúce sa prírody a zvierat. Vyskúšali si triediť odpad a nakoniec si vyrobili aj vlastné medajle.

Mgr. Ľuba Jarošová

Deň Zeme