Deň narcisov, 13.4.2012

uverejnené 15. 4. 2012, 6:01 používateľom Viktor Križo   [ aktualizované 23. 4. 2012, 12:17 používateľom Zuzana Stenová ]
Každý rok organizuje Liga proti rakovine na Slovensku Deň narcisov. Tentokrát to bolo už po šestnástykrát. Je to deň, kedy majú ľudia vyjadriť spolupatričnosť a dodať nádej tým, ktorí trpia na túto zákernú chorobu. Pripnutie jedného narcisu znamená oveľa viac ako si niektorí nezainteresovaní myslia.

Rok čo rok sa na našej škole organizuje finančná zbierka ku Dňu narcisov. Žiaci 9. a 4. ročníka majú príležitosť priložiť ruku k dielu.

Žiaci 4.ročníka : Pavol Porubanec, Ivo Zálešák, Miroslava Kolníková, Nina Chandogová, okrem 1.stupňa navštívili i zamestnancov Doprastavu.

Žiaci 9.ročníka : Nicole Kollárová, Emil Adamkovič, Kristína Csolleiová, Samuel Kotlár, okrem 2.stupňa boli na vedení školy, v školskej jedálni, v materskej škôlke na Medzilaboreckej 11. Všetci pedagógovia a rodičia našich žiakov boli ochotní a radi prispeli na dobrú vec.

Po skončení zbierky sme boli zaniesť pokladňu do ústredia Ligy proti rakovine na Špitálskej ulici. Dostali sme k stolu, kde peniaze nám pomáhala prepočítavať sama prezidentka Ligy proti rakovine MUDr. Eva Sirácka, DrSc.

Vyzbieraná suma bola 792,48 eur.

Som rada, že naša škola chce pomáhať a dúfam, že aj budúci rok sa žiaci zapoja do tejto akcie.  (Spracovala p. učiteľka Felcanová, zodpovedná za projekt)

Tu sú fotografie z akcie: