Alternatívne zdroje energie

uverejnené 11. 11. 2015, 12:21 používateľom helena.jarolimkova@zsmedzilaba.sk   [ aktualizované 13. 2. 2016, 9:21 používateľom Zuzana Stenová ]
 V stredu 11.11. 2015  žiaci 8.A a 9.A navštívili rakúske pohraničie, aby sa presvedčili, že energia sa dá vyrobiť aj z alternatívnych zdrojov. Hneď za hranicami  žiakov privítali čisté, upravené a jesenne sfarbené rakúske dedinky. Prvou zastávkou bol Berg, kde sa žiaci oboznámili so spôsobom a zariadeniami na výrobu elektrickej energie zo zvyškov rastlín, z biomasy.
 Druhou zastávkou bol Prellenkirchen, kde v infocentre žiaci získali pomocou krátkeho filmu a odborného výkladu podrobné informácie o výrobe energie z vetra. Podkutí teoretickými vedomosťami si potom  žiaci po príjazde autobusom až na pole mohli pozrieť naživo veterný mlyn nielen zvonka ale aj zvnútra.

Príjemným záverom exkurzie bola zastávka v Kittsee, návšteva čokoládovne Hauswirth, ochutnávka a nákup rozmanitých čokoládových výrobkov  v podnikovej predajni za priaznivé ceny.

Mgr. H. Jarolímková

Alternativne zdroje energie