3.brigáda školy

uverejnené 24. 8. 2012, 14:16 používateľom Viktor Križo   [ aktualizované 2. 9. 2012, 9:51 používateľom Zuzana Stenová ]

24.augusta 2012 už od 6:00 ráno Základná škola začala svoje tradičné letné prerábkové dopoludnie. Už niekoľko týždňov prebiehajúca revitalizácia vyvrcholila v ďalšej, v poradí už tretej brigáde priateľov školy.

Týmto chceme čo najsrdečnejšie poďakovať rodičom našich žiakov - p. Kolníkovi, p. Rozvadskej, p. Brandisovej, p. Némethovej aj so starou mamou, p. Kecskésovi, p. Kashtanovovi, manželom Gruzdevovým, p. Maťkovi - a skupinke pedagógov a ostatných zamestnancov školy za výborne odvedenú prácu. Nemalá vďaka patrí i žiakom - Anzhele zo 4.A, Ninke a Laure z 3.A, Jakubovi Makónymu zo 7.A, Dominikovi a Riškovi z 1.B, Matejovi a Dávidovi z 8.A a Barborke Stenovej.

Maľovali sa steny telocvične, lavičky v telocvični a v jedálni, nový farebný šat získala jedáleň školy, domaľovali sa ostatné časti plotu zelenou farbou, žltou farbou sa rozžiarili spojenia plotu pri vstupe do školy. Na dvore prebiehali výkopové práce pred sadením, vyrovnávanie jám v areáli, príprava jám pre nové dreviny, kríky a stromčeky,  ktoré sa budú sadiť v pondelok 27.8.2012. Časť pomocníkov okopávala živý plot v areáli, zastrihával sa a upratoval sa celý zelený areál školy. Polievala a sadila sa nová tráva, ostrihávali sa dreviny na Drieňovej ulici za A - pavilónom. Počas celého dňa sa ozdobovalo a domaľovávalo aj nové logo školy.

Brigáda trvala od skorého rána a bola ukončená  poslednými odvážlivcami o 19:00 hod.

Ani menší počet ľudí nezabránil urobiť veľký kus práce.

Čaká nás ešte dokončiť posledných pár metrov plota za domom Medzilaboreckej ulice, ozdobiť žltou farbou plot a vstup školy, namaľovať betónový vchod do pavilónu I. stupňa, zasadiť a pravidelne sa starať o nové dreviny (ruže, živý plot, tuje, stromčeky). Okrem toho by sme radi domaľovali ešte ďalšie kovové šatne, kompletne upratali priestory školy po skončení prerábky toaliet a pripravili školu na slávnostný začiatok nového školského roka 2012/2013.

Fotogalériu z brigády nájdete nižšie (video ružinovskej televízie uvidíte čoskoro):