2. jarná brigáda školy

uverejnené 11. 5. 2013, 15:19 používateľom Neznámy používateľ   [ aktualizované 11. 5. 2013, 15:26 používateľom Zuzana Stenová ]
Správy z TV Ružinov môžete vidieť TU.

Deň víťazstva nad fašizmom sa v našej škole niesol v pokračujúcej myšlienke Malého princa, ktorý čistí svoju planétu, svoje "sopky", aby ju urobil krásnou pre svoju ružu..., ktorá bola pre neho taká dôležitá.

8.mája 2013 od 8:00 až do 12:00

sa náš areál hemžil priateľmi školy, ktorí tú našu malú planétku skrášľovali pre naše malé ruže - deti, pre ktoré spoločne žijeme a ktoré dávajú zmysel našej práci.

Urobilo sa opäť mnoho dôležitej práce:
Natrel sa posledný kus plota školy, podarilo sa natrieť ďalšiu stenu A pavilónu fasádnou farbou, vyčistil sa veľký kus buriny a kríkov medzi A a B pavilónom, odstránili sme buriny pod kríkmi v celom areáli, vrátane úpravy detského betónového ihriska. Úspešne sme zvládli nasadenie prvej časti detského kolesového ihriska, ozdobili sme stromčeky kamienkami a mulčovacou kôrou, opravil sa detský chodník z vonkajšej dlažby a mnoho ďalšieho.


VEĽKÉ  ĎAKUJEME patrí našim žiakom - ružiam, pretože prišli v ešte väčšom počte, ako na 1. brigáde. Potešili nás usilovní a neúnavní rodičia, ktorí obetovali svoj voľný čas,aby tak ukázali nám i svojim deťom, aké krásne je spoluvytvárať školu, resp. svoju planétu. Zahanbiť sa ale nenechali ani pedagógovia na čele s p. riaditeľkou. Bolo nádherné pozorovať všetkých s veľkým odhodlaním a pracovnou iskrou v oku...

"Púšť robí krásnou, že niekde ukrýva studňu..."

Tým najcennejším pokladom a cieľom našich snáh nie je urobiť areál krásny, ale objaviť v spoločnej snahe studňu - poklady uprostred všedného života - objaviť zdroje radosti, ktorými sú osobnosti detí, ktoré vedia s takým nadšením a zapálením pre niečo žiť, sú to stretnutia, úsmevy, pomoc, ktorú si vzájomne prejavíme..
Sme radi, že sme sa stretli, že sme v tento sviatočný deň boli spolu...

Nižšie môžete vidieť fotky:
Comments