2.B a 9.A kúsok lásky seniorom

uverejnené 21. 5. 2014, 12:53 používateľom Viktor Križo   [ aktualizované 31. 5. 2014, 7:25 používateľom Zuzana Stenová ]

V stredu 21.5.2014 sa na dve hodiny naplnili priestory Domova dôchodcov na Pažítkovej v Bratislave májovou láskyplnou atmosférou. Malí i veľkí školáci priniesli starkým ešte k dňu matiek i pri príležitosti jari kvietky v rozličných podobách - básničky a piesne, príhovory deviatakov, levandulové vankúšiky a sadenie okrasných rastlín v areáli domova dôchodcov. Krátku správu môžeme vidieť aj v TV Ružinov.

Spoločne strávené chvíle sa čoskoro premenili na spontánny dialóg medzi deťmi a starkými, nakoľko sa už za niekoľko rokov tejto myšlienky priblížili.

Večer, po skončení workshopu som si našiel od jedného zo starších detí tento email:
"No nebolo mi z toho najlepsie ked mi vsetky problemy rozprávala cely den som nad tym rozmyslala ze my co mame vsetko nic nepotrebujeme a oni sa tesia z takej malickosti ze ich tam deti obskakuju je to zaroven pekne aj smutne :/ Tak sme sa dohodli s mamou ze ju obcas prideme pozriet a donesieme niake ovocie :)"

Je to jedna z najväčších radostí pri výchove, keď sa srdcia žiakov naladia na tú správnu "stanicu"...