Akcie školy

Veľmi radi realizujeme rozličné aktivity pre deti, aby sme im život v našej škole spestrili a zároveň, aby pre nich učenie bolo názorné, doplnené rozličnými aspektami, pestré a aj zábavné.
Akcie sú na našej stránke bližšie popísané aj s fotografiami.

Pre rýchlejšie nájdenie konkrétnej akcie použite zoznam akcií, kde uvádzame prehľadný zoznam aktivít.

Maťo z Ružinova

uverejnené 21. 10. 2018, 8:45 používateľom Ľuba Jarošová

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt maÅ¥o z ružinovaAj tento rok k nám, do IV.A, zavítal Maťo z Ružinova, aby nakrútil s našimi žiakmi hneď dve relácie. Jedna bola o rozprávaní a druhá o prekážkach.

Prosím, pozrite sa, ako sa úloh zhostili naši žiaci - herci.

Slávnostná recepcia nadácie FLAME OF PEACE

uverejnené 14. 10. 2018, 4:11 používateľom Zuzana Stenová   [ aktualizované 14. 10. 2018, 5:02 ]

V piatok 12.10.2018 sme sa zúčastnili a reprezentovali Slovensko na Medzinárodnom Gala večeri s mierovým poslaním - FLAME OF PEACE pod záštitou arcivojvodkyne Herta Margarett Sandor Habsburg - Lotringen a arcivojvodom Sandorom Habsburgom - Lotringen v Schonbrunne.
Bolo nám veľkou cťou zúčastniť sa na tomto podujatí, na ktorom sme sa stretli s významnými osobnosťami z oblasti politiky, vedy a kultúry z mnohých štátov.
Kultúrneho programu sa zúčastnili aj naše deti (Ninka, Sofi, Stelka, Lucka, Laurinka, Alenka, Isabelka a Ninuška), ktoré nádherne odtancovali svoje dve choreografie - contemporary a modernú ľudovku.
Slávnosť sme si s deťmi až do hlbokej noci parádne užili. Veď posúďte sami. (nižšie foto z akcie)

Za krásny večer veľmi pekne ďakujeme p.Kliskej a Izabelke :)

p. uč. Stenová, p.uč. Bartók, p.uč. Golecká

foto tu

Do ZOO s OLO

uverejnené 1. 10. 2018, 3:12 používateľom Martina Čermáková

Deti z 5tich oddelení ŠKD, v utorok 25. 9. 2018, navštívili v poobedných hodinách našu bratislavskú ZOO vrámci projektu OLOMÁNIE. Zvieratkám sme priniesli zeleninku prevažne v podobe mrkvičiek a jabĺčok.
Foto tu.

Letná prázdninová činnosť

uverejnené 25. 7. 2018, 3:21 používateľom Martina Čermáková   [ aktualizované 2. 9. 2018, 6:21 používateľom Peter Šaliga ]

Prvý júlový týždeň sme pre naše deti organizovali letnú prázdninovú činnosť plnú zábavy, rôznorodých činností a výletov.
1. deň na deti čakali tvorivé dielničky, kde deti tvorili náramky z korálok, príp. si zažehľovali rôzne obrázky a po obede sa išli previesť vláčikom Blaváčikom po historickom centre Bratislavy. Foto tu.
2. deň robili deti stavby z piesku a potom navštívili zvieratká v bratislavskej ZOO a Dinopark. Foto tu.
3. deň sme zahájili športovými disciplínami na školskom dvore a po úspešnom absolvovaní všetkých športových disciplín sme si išli oddýchnuť a trošku aj schladiť do kinosály v nákupnom centre Polus. Deti si pozreli film Luis a ufóni. Foto tu.
4. posledný deň bol v duchu rozprávok a poobednej prechádzky okolo Štrkovca. Foto tu.

Múzeum na kolesách - ETIKETA

uverejnené 25. 7. 2018, 3:02 používateľom Martina Čermáková   [ aktualizované 25. 7. 2018, 9:03 ]

Vo štvrtok 21. júna k nám prišlo Múzeum na kolesách s témou Etiketa - slušné správanie. Všetky deti sa výborne bavili, pretože celé interaktívne predstavenie je spracované vtipnou jednoduchou formou. Deti si mohli na vlastnej koži ukázať, resp. zahrať ako naozajstní herci, ako je potrebné slušne sa správať v autobuse, v cukrárni, v kine alebo divadle a v daždi pri ceste. Foto tu.

Futbalový turnaj

uverejnené 25. 7. 2018, 2:30 používateľom Martina Čermáková   [ aktualizované 25. 7. 2018, 8:52 ]

Dňa 20. júna sme odohrali futbalový turnaj medzi jednotlivými oddeleniami. Deti sa tešili z hry a sladkej odmeny. Hráčov povzbudzovali ostatné deti z oddelení búrlivým skandovaním.  Foto tu.

Koncoročný výlet - Včelárska paseka

uverejnené 25. 7. 2018, 2:17 používateľom Martina Čermáková   [ aktualizované 25. 7. 2018, 8:41 ]

Dňa 18. júna sme vzali deti na Včelársku paseku, aby sa dozvedeli viac o živote, správaní včielok, o spracovaní a vyrábaní sladkého medu. Pozreli sme si aj rôzne druhy príbytkov včielok a vysvetlili rozdiel medzi kráľovnou, včielkou, trúdom. Pred odchodom z krásneho areálu Paseky si deti mohli zakúpiť magnetky a medíky. Foto tu.

EnvirOtázniky

uverejnené 16. 6. 2018, 0:07 používateľom Peter Šaliga   [ aktualizované 16. 6. 2018, 0:08 ]

Aj tento školský rok sme sa zapojili do XIII. ročníka celoslovenskej vedomostnej súťaže pre žiakov II. stupňa základných škôl o životnom prostredí – EnvirOtázniky.

Cieľom súťaže je zvýšiť záujem žiakov základných škôl o prírodovedné predmety a problematiku životného prostredia ešte pred rozhodovaním sa o budúcom štúdiu na stredných školách. Súčasne má prispieť k zvyšovaniu environmentálneho vedomia, informovanosti o trvalo udržateľnom rozvoji a angažovanosti žiakov v otázkach životného prostredia doma, v škole a vo svojom regióne.

Aktuálny ročník sa niesol v znamení Svetového dedičstva – UNESCO.

Keďže sa do súťaže zapojili školy z celého Slovenska, konkurencia bola dosť veľká a našim žiakom sa nepodarilo umiestniť na prvých priečkach. To však vôbec nevadí, dôležité je prejaviť záujem a zúčastniť sa... J

Do súťaže sa zapojilo 37 žiakov.

Z nich boli najúspešnejší:

Lea Jane Oravec (VI.B) – 95%

Martin Haronik (VI.B) – 92,5%

Daniel Vohnout (VII.A) – 92,5%

Samuel Hudcovský (V.B) – 92,5%

Peter Mikulík (IX.A) – 90%

Emma Šurláková (V.A) – 90%

Všetkým zúčastneným ďakujeme ;)

Mgr. Peter Šaliga

ŠvP SLOVENSKÝ RAJ - Vernár

uverejnené 15. 6. 2018, 5:59 používateľom Ľuba Jarošová   [ aktualizované 16. 6. 2018, 9:57 ]

Od 03
.06. do 08.06.2018 žiaci IV.A, V.B a VII.A so svojimi triednymi učiteľmi a p. zdravotníčkou prežili krásne chvíle v SLOVENSKOM RAJI - Vernár. Pobyt si obohatili aj o výlet do Dobšinskej ľadovej jaskyne. Posledný večer si spríjemnili opekačkou a nočnou hrou. Domov sa vrátili s plnou taškou zážitkov a nových skúseností.

Ľuba Jarošová, Peter Šaliga, Katarína Konečná

Slávnostná rozlúčka s 9.A 2018