Akcie školy

Veľmi radi realizujeme rozličné aktivity pre deti, aby sme im život v našej škole spestrili a zároveň, aby pre nich učenie bolo názorné, doplnené rozličnými aspektami, pestré a aj zábavné.
Akcie sú na našej stránke bližšie popísané aj s fotografiami.

Pre rýchlejšie nájdenie konkrétnej akcie použite zoznam akcií, kde uvádzame prehľadný zoznam aktivít.

EnvirOtázniky

uverejnené 16. 6. 2018, 0:07 používateľom Peter Šaliga   [ aktualizované 16. 6. 2018, 0:08 ]

Aj tento školský rok sme sa zapojili do XIII. ročníka celoslovenskej vedomostnej súťaže pre žiakov II. stupňa základných škôl o životnom prostredí – EnvirOtázniky.

Cieľom súťaže je zvýšiť záujem žiakov základných škôl o prírodovedné predmety a problematiku životného prostredia ešte pred rozhodovaním sa o budúcom štúdiu na stredných školách. Súčasne má prispieť k zvyšovaniu environmentálneho vedomia, informovanosti o trvalo udržateľnom rozvoji a angažovanosti žiakov v otázkach životného prostredia doma, v škole a vo svojom regióne.

Aktuálny ročník sa niesol v znamení Svetového dedičstva – UNESCO.

Keďže sa do súťaže zapojili školy z celého Slovenska, konkurencia bola dosť veľká a našim žiakom sa nepodarilo umiestniť na prvých priečkach. To však vôbec nevadí, dôležité je prejaviť záujem a zúčastniť sa... J

Do súťaže sa zapojilo 37 žiakov.

Z nich boli najúspešnejší:

Lea Jane Oravec (VI.B) – 95%

Martin Haronik (VI.B) – 92,5%

Daniel Vohnout (VII.A) – 92,5%

Samuel Hudcovský (V.B) – 92,5%

Peter Mikulík (IX.A) – 90%

Emma Šurláková (V.A) – 90%

Všetkým zúčastneným ďakujeme ;)

Mgr. Peter Šaliga

ŠvP SLOVENSKÝ RAJ - Vernár

uverejnené 15. 6. 2018, 5:59 používateľom Ľuba Jarošová   [ aktualizované 16. 6. 2018, 9:57 ]

Od 03
.06. do 08.06.2018 žiaci IV.A, V.B a VII.A so svojimi triednymi učiteľmi a p. zdravotníčkou prežili krásne chvíle v SLOVENSKOM RAJI - Vernár. Pobyt si obohatili aj o výlet do Dobšinskej ľadovej jaskyne. Posledný večer si spríjemnili opekačkou a nočnou hrou. Domov sa vrátili s plnou taškou zážitkov a nových skúseností.

Ľuba Jarošová, Peter Šaliga, Katarína Konečná

Slávnostná rozlúčka s 9.A 2018

uverejnené 14. 6. 2018, 14:04 používateľom Zuzana Stenová

foto tu

Školský výlet 6.A a 6.B - Viedeň

uverejnené 11. 6. 2018, 13:08 používateľom Zuzana Stenová

V krásny slnečný dník - v stredu 6.6.2018 - sme sa triedy 6.A a 6.B vybrali na školský výlet do Viedne s pani učiteľkami triednymi a p. učiteľom Bartókom.
Navštívili sme Prírodovedné múzeum, kde sme strávili vyše dvoch hodín. Exponáty boli nádherné a veľmi nás upútali.
Kedže máme medzi sebou malú Izabelku, ambasádorku Plameňu mieru za SR, tak sme dostali pozvanie na obed od arcivojvodu Sandora Habsburg-Lothringen a arcivojvodkyne Herty Margarett Habsburg-Lothringen.
Ochutnali sme typické rakúske jedlo - viedenský rezeň, typický rakúsky nápoj - bazovú limonádu a pomašrtili si na zmrzlinovom pohári.
Po obede nás ich výsosti sprevádzali záhradami zámku Schönbrunn, ukázali nám zámok, kde bývajú a urobili sme si s nimi viacero fotografií na pamiatku.
Nakoniec nám zakývali na rozlúčku z ich okien.
Arcivojvodcovia boli veľmi milí a bezprostrední.
Z výletu sme odchádzali plní dojmov a pekných zážitkov.

Výsostiam ďakujeme za ich pozvanie a pohostenie.

foto z akcie tu

Exkurzia - Viedeň - 7.A, 7.B, 4.A

uverejnené 9. 6. 2018, 4:01 používateľom Peter Šaliga

Vo štvrtok, 31.05.2018 sa žiaci 7.A, 7.B a 4.A spolu so svojim učiteľmi (p. uč. Šaliga, Barnová, Jarošová, Bartók) zúčastnili exkurzie - Viedeň

Navštívili sme Prírodovedné múzeum, kde sme si prezreli pestrú zoologickú zbierku, oddelenie antropológie, minerálov a pod.

Ďalšou zastávkou bola ZOO, ktorá bola vyhlásená za najlepšiu v Európe.

Domov sme sa vrátili s množstvom zážitkov.

Mgr. Peter Šaliga

Plavecký výcvik

uverejnené 28. 5. 2018, 2:04 používateľom Martina Čermáková

Plavecký výcvik pre deti z ŠKD prebiehal v dňoch 16.5.- 24.5.2018 pod vedením PaedDr. Juraja Hečka na plavárni Slovnaft. Cieľom výcviku bolo zvládnuť základy, resp. zdokonaliť plavecké zručnosti. Deti podľa plaveckej výkonnosti trénovali v menších jednotlivých skupinkách.

Exkurzia do Viedne - 9.A

uverejnené 23. 5. 2018, 4:23 používateľom Zuzana Stenová   [ aktualizované 28. 6. 2018, 2:24 ]

Dňa 9.mája 2018 sme boli na exkurzii vo Viedni. Najskôr sme navštívili Prírodovedné múzeum, kde sme si mohli pozrieť rôzne exponáty živočíchov. Potom sme absolvovali malú prechádzku po Viedni a zastavili sme sa pozrieť hrobky cisárov a Dóm s. Štefana. Ten nás zaujal svojou monumentálnou stavbou. Nakoniec sme mali rozchod na pešej zóne. Domov sme sa vracali plný dojmov a zážitkov.

Jaroslava Felcanová, Béla Bartók

foto z akcie tu

Turistický výlet - Jarovce

uverejnené 18. 5. 2018, 10:36 používateľom Peter Šaliga

V rámci turistického krúžku žiaci 05.05.2018 navštívili Jarovce, kde sa venovali opekaniu.
                                                                                                                                                Mgr. Peter Rak

Národný žrebčín Topoľčianky

uverejnené 15. 5. 2018, 2:29 používateľom Martina Čermáková

Národný žrebčín, š. p. Topoľčianky svojim významom patrí medzi dôležité európske šľachtiteľské
 a chovateľské centrá ušľachtilých teplokrvných koní. Bol založený v roku 1921. Zameriava sa na chov arabského, lipicanského, huculského a športového koňa. Deti z 1. B triedy navštívili 4. mája 2018 tento žrebčín. Krásu okolitej prírody si mohli deti vychutnať jazdou na koči.

Sokoliar

uverejnené 14. 5. 2018, 0:42 používateľom Martina Čermáková   [ aktualizované 17. 5. 2018, 10:33 používateľom Peter Šaliga ]

Dňa 2.5. a 3.5.2018 k nám do ŠKD zavítali dravce. Pod vedením sokoliara
zo skupiny Peregrínus sa deti na chvíľu stali sokoliarmi a mohli si tak vyskúšať ich prácu. Dozvedeli sa množstvo užitočných informácií a domov si odniesli pekné zážitky.