Akcie školy

Veľmi radi realizujeme rozličné aktivity pre deti, aby sme im život v našej škole spestrili a zároveň, aby pre nich učenie bolo názorné, doplnené rozličnými aspektami, pestré a aj zábavné.
Akcie sú na našej stránke bližšie popísané aj s fotografiami.

Pre rýchlejšie nájdenie konkrétnej akcie použite zoznam akcií, kde uvádzame prehľadný zoznam aktivít.

Vianočná Viedeň a prírodovedecké múzeum

uverejnené 18. 12. 2018, 1:50 používateľom Martina Čermáková

Deti z III. a IV. ročníka sa 5. decembra 2018 zúčastnili exkurzie vo Viedni. Ako prvé navštívili Prírodovedecké múzeum (Naturhistorisches Museum), ktoré sa nachádza na Námestí Márie Terézie priamo oproti jeho architektonickej dvojičke – Umeleckohistorickému múzeu. Potom sa prešli historickým centrom Viedne až k známemu gotickému Stephansdomu, ktorý je symbolom tohto mesta. Výlet napokon zakončili na Vianočných trhoch pri Radnici na Rathaus platz. Dýchalo to tam vianočnou atmosférou a vôňou vianočných dobrôt.
Foto tu

Vianočné mydielkovo, tvorba anjelíčkov a oblátok

uverejnené 16. 12. 2018, 0:07 používateľom Ľuba Jarošová

V škole prebehol taký zvláštny kurz, kde naši žiaci pod vedením p. Veroniky Goleckej, vyrábali vianočné všeličo. Foto vraví za všetko.....:-)

Vianočný bazár 2018

uverejnené 6. 12. 2018, 16:30 používateľom Zuzana Stenová   [ aktualizované 6. 12. 2018, 16:57 ]

Dňa 6.12.2018 sme uskutočnili už po ôsmy krát -
Vianočný bazár, ktorý mal charitatívny charakter.
Žiaci boli veľmi spontánni a prinášali hračky, spoločenské hry, knihy, bižutériu, obrázky, hlavolamy, vianočné ozdoby a rôzne maličkosti.

Vyzbieraná suma 1511 € sa rozdelí medzi žiakov našej školy, ktorí sú v hmotnej núdzi.

Ďakujeme všetkým žiakom aj učiteľom, ktorí prispeli kúpou maličkosti na dobrú vec.
Ďakujeme súčasne deviatakom: Dianke, Lor , Ninke, Lukymu, Samkovi, ôsmačkam Kajke, Hanke, Julke, siedmakom Ley Jane, Vikinke, Samkovi za pomoc pri organizácii akcie.
Naše veľké poďakovanie patrí aj absolventkám našej školy Nicolke, Kaji, Kristínke a Paťke, ktoré tak ako každoročne, opäť nezaváhali ani minútu a prišli pomôcť na tejto našej predvianočnej akcii .
Veľký kus práce urobili zanietené pani učiteľky pre dobrú vec :

Jaroslava Felcanová a Petra Grňová

Už teraz sa tešíme na   VIANOČNÝ  BAZÁR  2019 !

FOTO tu

Svetový deň zvierat

uverejnené 6. 12. 2018, 14:29 používateľom Zuzana Stenová   [ aktualizované 6. 12. 2018, 14:35 ]

K Svetovému dňu zvierat sme aj tento rok uskutočnili na škole zbierku "Pomôžme naplniť misky krmivom v zvieracích útulkoch".

Žiaci reagovali spontánne, prinášali granule, maškrty, hračky, konzervy ale aj financie. Vyzbieralo sa 96 €. Celá zbierka putovala do Slobody zvierat v Bratislave.

A prečo sa deti zapojili do zbierky?
"Lebo im je ľúto zvierat, ktoré nemajú domov.", "Nepáči sa mi, že ľudia zvieratá týrajú a preto im chcú pomôcť."
"Chcú zvieratkám spraviť krajší domov.", "Lebo majú radi zvieratká a nechcú, aby trpeli."

Ďakujeme všetkým žiakom, ktorý sa do tejto zbierky zapojili.

FOTO tu

Schloss Hof a Kittsee

uverejnené 6. 12. 2018, 2:53 používateľom Martina Čermáková   [ aktualizované 18. 12. 2018, 0:43 ]

December sme zahájili celodenným výletom k našim južným susedom do Rakúska. Navštívili sme zámok Schloss Hof, vďaka ktorému sme sa na chvíľu preniesli do barokového sveta princa Eugena. Po prehliadke zámku si deti mohli ozdobiť vianočnú guľu, krabičku v tvare stromčeka alebo hviezdičky alebo drevené závesné ozdôbky, príp. si upiekli svoje vlastné medovníčky.
Po zámku čakala deti ešte jedna zastávka v čokoládovni v Kittsee, kde si pozreli výrobňu čokolád a v obchodíku si mohli nejaké tie čokoládky aj zakúpiť.

Netradičné tvorivé dielne

uverejnené 6. 12. 2018, 2:40 používateľom Martina Čermáková

Koncom novembra a začiatkom decembra sme pre veľký záujem z minulého roku zorganizovali v spolupráci s pani Veronikou Goleckou netradičné tvorivé dielne. Na týchto dielňach si deti vyrobili a domov odniesli voňavé mydielka a malých rozkošných anjelikov v podobe prívesku.

Kurz korčuľovania

uverejnené 6. 12. 2018, 2:33 používateľom Martina Čermáková   [ aktualizované 6. 12. 2018, 2:34 ]

V priebehu mesiaca november sa deti z ŠKD zúčastnili kurzu korčuľovania v spolupráci s pánom PaedDr. Jurajom Hečkom na zimnom štadióne v Avione.

Všetkovedko a Expert

uverejnené 1. 12. 2018, 9:21 používateľom Ľuba Jarošová

29.11.2018 prebehli u nás celoslovenské súťaže VŠETKOVEDKO a EXPERT - Geniality schow

Výsledky, ako naši žiaci v tejto súťaži obstáli, sa dozvieme najneskôr 21.12.2018

Čas VIANOČNÝ

uverejnené 1. 12. 2018, 8:46 používateľom Ľuba Jarošová   [ aktualizované 1. 12. 2018, 8:47 ]

Všetko stíchlo, zakrylo sa perinôčkou snehovou,

len vločky sa na zem sypú tmavou nočnou oblohou.
A v oblôčku svetlo svieti náš vianočný strom,
vôkol neho kŕdeľ detí ožil tichý dom.
A v tom dome láskou dýcha, každá bytosť živá,
čarovná je vianočná noc, krásna podmanivá.

Aj u nás v škole sa to už začalo, príprava na Vianoce, písanie listov Ježiškovi, či výroba vianočných darčekov.

Siedmaci majú už venčeky.....:-)

Maťo z Ružinova

uverejnené 21. 10. 2018, 8:45 používateľom Ľuba Jarošová

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt maÅ¥o z ružinovaAj tento rok k nám, do IV.A, zavítal Maťo z Ružinova, aby nakrútil s našimi žiakmi hneď dve relácie. Jedna bola o rozprávaní a druhá o prekážkach.

Prosím, pozrite sa, ako sa úloh zhostili naši žiaci - herci.