Akcie školy

Veľmi radi realizujeme rozličné aktivity pre deti, aby sme im život v našej škole spestrili a zároveň, aby pre nich učenie bolo názorné, doplnené rozličnými aspektami, pestré a aj zábavné.
Akcie sú na našej stránke bližšie popísané aj s fotografiami.

Pre rýchlejšie nájdenie konkrétnej akcie použite zoznam akcií, kde uvádzame prehľadný zoznam aktivít.

Letná prázdninová činnosť

uverejnené 25. 7. 2018, 3:21 používateľom Martina Čermáková   [ aktualizované 2. 9. 2018, 6:21 používateľom Peter Šaliga ]

Prvý júlový týždeň sme pre naše deti organizovali letnú prázdninovú činnosť plnú zábavy, rôznorodých činností a výletov.
1. deň na deti čakali tvorivé dielničky, kde deti tvorili náramky z korálok, príp. si zažehľovali rôzne obrázky a po obede sa išli previesť vláčikom Blaváčikom po historickom centre Bratislavy. Foto tu.
2. deň robili deti stavby z piesku a potom navštívili zvieratká v bratislavskej ZOO a Dinopark. Foto tu.
3. deň sme zahájili športovými disciplínami na školskom dvore a po úspešnom absolvovaní všetkých športových disciplín sme si išli oddýchnuť a trošku aj schladiť do kinosály v nákupnom centre Polus. Deti si pozreli film Luis a ufóni. Foto tu.
4. posledný deň bol v duchu rozprávok a poobednej prechádzky okolo Štrkovca. Foto tu.

Múzeum na kolesách - ETIKETA

uverejnené 25. 7. 2018, 3:02 používateľom Martina Čermáková   [ aktualizované 25. 7. 2018, 9:03 ]

Vo štvrtok 21. júna k nám prišlo Múzeum na kolesách s témou Etiketa - slušné správanie. Všetky deti sa výborne bavili, pretože celé interaktívne predstavenie je spracované vtipnou jednoduchou formou. Deti si mohli na vlastnej koži ukázať, resp. zahrať ako naozajstní herci, ako je potrebné slušne sa správať v autobuse, v cukrárni, v kine alebo divadle a v daždi pri ceste. Foto tu.

Futbalový turnaj

uverejnené 25. 7. 2018, 2:30 používateľom Martina Čermáková   [ aktualizované 25. 7. 2018, 8:52 ]

Dňa 20. júna sme odohrali futbalový turnaj medzi jednotlivými oddeleniami. Deti sa tešili z hry a sladkej odmeny. Hráčov povzbudzovali ostatné deti z oddelení búrlivým skandovaním.  Foto tu.

Koncoročný výlet - Včelárska paseka

uverejnené 25. 7. 2018, 2:17 používateľom Martina Čermáková   [ aktualizované 25. 7. 2018, 8:41 ]

Dňa 18. júna sme vzali deti na Včelársku paseku, aby sa dozvedeli viac o živote, správaní včielok, o spracovaní a vyrábaní sladkého medu. Pozreli sme si aj rôzne druhy príbytkov včielok a vysvetlili rozdiel medzi kráľovnou, včielkou, trúdom. Pred odchodom z krásneho areálu Paseky si deti mohli zakúpiť magnetky a medíky. Foto tu.

EnvirOtázniky

uverejnené 16. 6. 2018, 0:07 používateľom Peter Šaliga   [ aktualizované 16. 6. 2018, 0:08 ]

Aj tento školský rok sme sa zapojili do XIII. ročníka celoslovenskej vedomostnej súťaže pre žiakov II. stupňa základných škôl o životnom prostredí – EnvirOtázniky.

Cieľom súťaže je zvýšiť záujem žiakov základných škôl o prírodovedné predmety a problematiku životného prostredia ešte pred rozhodovaním sa o budúcom štúdiu na stredných školách. Súčasne má prispieť k zvyšovaniu environmentálneho vedomia, informovanosti o trvalo udržateľnom rozvoji a angažovanosti žiakov v otázkach životného prostredia doma, v škole a vo svojom regióne. 

Aktuálny ročník sa niesol v znamení Svetového dedičstva – UNESCO.

Keďže sa do súťaže zapojili školy z celého Slovenska, konkurencia bola dosť veľká a našim žiakom sa nepodarilo umiestniť na prvých priečkach. To však vôbec nevadí, dôležité je prejaviť záujem a zúčastniť sa... J

Do súťaže sa zapojilo 37 žiakov.

Z nich boli najúspešnejší:

Lea Jane Oravec (VI.B) – 95%

Martin Haronik (VI.B) – 92,5%

Daniel Vohnout (VII.A) – 92,5%

Samuel Hudcovský (V.B) – 92,5%

Peter Mikulík (IX.A) – 90%

Emma Šurláková (V.A) – 90%

Všetkým zúčastneným ďakujeme ;)

Mgr. Peter Šaliga

ŠvP SLOVENSKÝ RAJ - Vernár

uverejnené 15. 6. 2018, 5:59 používateľom Ľuba Jarošová   [ aktualizované 16. 6. 2018, 9:57 ]Od 03
.06. do 08.06.2018 žiaci IV.A, V.B a VII.A so svojimi triednymi učiteľmi a p. zdravotníčkou prežili krásne chvíle v SLOVENSKOM RAJI - Vernár. Pobyt si obohatili aj o výlet do Dobšinskej ľadovej jaskyne. Posledný večer si spríjemnili opekačkou a nočnou hrou. Domov sa vrátili s plnou taškou zážitkov a nových skúseností.
                                                                
                                                                                                     Ľuba Jarošová, Peter Šaliga, Katarína Konečná

Slávnostná rozlúčka s 9.A 2018

uverejnené 14. 6. 2018, 14:04 používateľom Zuzana Stenová


foto tu

Školský výlet 6.A a 6.B - Viedeň

uverejnené 11. 6. 2018, 13:08 používateľom Zuzana Stenová

V krásny slnečný dník - v stredu 6.6.2018 - sme sa triedy 6.A a 6.B vybrali na školský výlet do Viedne s pani učiteľkami triednymi a p. učiteľom Bartókom.
Navštívili sme Prírodovedné múzeum, kde sme strávili vyše dvoch hodín. Exponáty boli nádherné a veľmi nás upútali. 
Kedže máme medzi sebou malú Izabelku, ambasádorku Plameňu mieru za SR, tak sme dostali pozvanie na obed od arcivojvodu Sandora Habsburg-Lothringen a arcivojvodkyne Herty Margarett Habsburg-Lothringen.
Ochutnali sme typické rakúske jedlo - viedenský rezeň, typický rakúsky nápoj - bazovú limonádu a pomašrtili si na zmrzlinovom pohári.
Po obede nás ich výsosti sprevádzali záhradami zámku Schönbrunn, ukázali nám zámok, kde bývajú a urobili sme si s nimi viacero fotografií na pamiatku.
Nakoniec nám zakývali na rozlúčku z ich okien.
Arcivojvodcovia boli veľmi milí a bezprostrední. 
Z výletu sme odchádzali plní dojmov a pekných zážitkov.

Výsostiam ďakujeme za ich pozvanie a pohostenie.

foto z akcie tu

Exkurzia - Viedeň - 7.A, 7.B, 4.A

uverejnené 9. 6. 2018, 4:01 používateľom Peter Šaliga

                              

Vo štvrtok, 31.05.2018 sa žiaci 7.A, 7.B a 4.A spolu so svojim učiteľmi (p. uč. Šaliga, Barnová, Jarošová, Bartók) zúčastnili exkurzie - Viedeň

Navštívili sme Prírodovedné múzeum, kde sme si prezreli pestrú zoologickú zbierku, oddelenie antropológie, minerálov a pod. 

Ďalšou zastávkou bola ZOO, ktorá bola vyhlásená za najlepšiu v Európe.

Domov sme sa vrátili s množstvom zážitkov.

                                                                                                                                                        Mgr. Peter Šaliga

Plavecký výcvik

uverejnené 28. 5. 2018, 2:04 používateľom Martina Čermáková

Plavecký výcvik pre deti z ŠKD prebiehal v dňoch 16.5.- 24.5.2018 pod vedením PaedDr. Juraja Hečka na plavárni Slovnaft. Cieľom výcviku bolo zvládnuť základy, resp. zdokonaliť plavecké zručnosti. Deti podľa plaveckej výkonnosti trénovali v menších jednotlivých skupinkách.
Foto tu.

1-10 of 395

Comments