Pokusy s vodou

uverejnené 6. 12. 2016, 9:40 používateľom Zuzana Stenová
Prinášame chémiu ďalšej generácii Predstavujeme Kids' Lab Hókus-Pókus Viete, aká je najobvyklejšia odpoveď detí na chémiu? „Jéj!“ Jedno jediné jednoduché slovo, ktoré v sebe skrýva úžasný vedecký zážitok. Počuli sme ho už veľakrát - v detských laboratóriách spoločnosti BASF vo viac ako 30 krajinách. Práve tu sa deti na jeden deň stávajú malými chemikmi, ktorí prostredníctvom hry experimentujú a zisťujú, prečo a ako fungujú vo svete kúzla a čary. A my veríme, že raz tieto deti privedú do nemého úžasu nás.

Voda miluje chémiu - hlavnou témou programu pokusov „Voda miluje chémiu“ je voda, ako veľmi dôležitý prírodný zdroj. Tento program učí deti, že chémia hrá dôležitú úlohu v našich životoch. Malým výskumníkom dáva príležitosť robiť pokusy a vidieť, ako chémia prispieva k zodpovednému používaniu vody. Počas dvojhodinového modulového programu „Voda miluje chémiu“ v rámci Kids’ Lab Hókus – Pókus majú deti možnosť urobiť tri vybrané pokusy zamerané na zadržiavanie, čistenie a výskum vody. Pri prvom spomínanom pokuse – Zadržiavanie vody, malí výskumníci objavia možnosti ako uskladniť vodu tak, aby ju bolo možné použiť v budúcnosti, keď bude potrebná. V druhom pokuse – Čistenie vody, deti prv znečistia vodu a následne sa ju pokúsia vyčistiť a v treťom pokuse - Výskum vody, deti odhalia tajomné vlastnosti tohto prírodného zdroja.

ďalšie FOTO tu