Finančná gramotnosť

uverejnené 2. 11. 2016, 9:49 používateľom helena.jarolimkova@zsmedzilaba.sk   [ aktualizované 3. 11. 2016, 20:21 používateľom Iveta J. Hajduová ]
 Vo štvrtok, 27. novembra 2016, poctila našu školu milá návšteva, bývalá absolventka našej školy, Ing. Diana Janošťáková.
Pracuje ako trader na finančných trhoch v najväčšej talianskej banke v Miláne.
Jej slová, ktoré venovala žiakom 8. a 9. ročníka, boli zamerané na pochopenie využívania poznatkov, zručností a skúseností na efektívne riadenie vlastných finančných zdrojov s cieľom pre budúcnosť - zaistiť celoživotné finančné zabezpečenie pre seba a svoju domácnosť. Beseda bola zameraná na získanie prvotných informácií s cieľom naučiť sa zlepšiť finančnú situáciu jednotlivca i spoločnosti, a tým im umožniť účasť na ekonomickom dianí.
Žiaci sa tak mali možnosť rozhovoriť v priamom živom vstupe na aplikácii jednej z tém finančnej gramotnosti vo vyučovanom procese.

Ak chcete vidieť viac fotiek kliknite na fotku.