Netradičné formy vyučovania

Veľmi radi realizujeme rôzne netradičné formy vyučovania pre deti, aby pre nich učenie bolo názorné, doplnené rozličnými aspektami, pestré a aj zábavné.
Hodiny sú na našej stránke bližšie popísané aj s fotografiami.

Pre rýchlejšie nájdenie konkrétnej akcie použite zoznam netradičných hodín, kde uvádzame prehľadný zoznam jednotlivých hodín.

Mobilné planetárium

uverejnené 15. 6. 2018, 5:25 používateľom Ľuba Jarošová   [ aktualizované 15. 6. 2018, 10:17 ]

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt prirodoveda
Dňa 15.6.2018 (piatok) naši štvrtáci mali možnosť získať nové vedomosti v oblasti prírodovedy v mobilnom planetáriu. Pomocou výkladu a filmu sa zaujímavou formou dozvedeli nové fakty o vzniku vesmíru.

Exkurzia 9.A - výstava na Bratislavskom hrade

uverejnené 13. 6. 2018, 2:46 používateľom Zuzana Stenová   [ aktualizované 13. 6. 2018, 2:46 ]

Dňa 8.6. 2018 sme so žiakmi 9.A navštívili Bratislavský hrad, Slovenské národné múzeum zamerané k stému výročiu vzniku Československa. 

Žiaci sa mohli oboznámiť s rôznymi významnými dokumentmi, ktoré prispeli k vzniku Československa, obdivovali staré predmety z éry socializmu (televízor, starý písací stroj, tlačiareň, jukebox zo 70 rokov 20. storočia.....) ale aj módu vtedajších rokov. 

Najviac sa im však páčila školská trieda z 50.rokov, kde si posadali do lavíc a vyjadrili sa, že by sa im páčilo učiť v takej triede. Žiakom sa výstava veľmi páčila, bola doplnením učiva z dejepisu.

                                                                                            p.uč. Felcanová , p.uč.Grňová

foto tu

Exkurzia - Neuberg an der Mürz

uverejnené 28. 4. 2018, 10:24 používateľom Ľuba Jarošová   [ aktualizované 17. 5. 2018, 10:47 používateľom Peter Šaliga ]

Tradičné sklárske umenie zo Štajerska - Neuberg an der Mürz

Dňa 27.04.2018 (piatok), žiaci IV.A,B a V.B navštívili rakúsku obec              a zoznámili sa so sklárskym umením. Samozrejme sa nezabudlo              na históriu sklárskeho umenia, ukážky spôsobu výroby predmetov zo skla a žiaci si sami vyfúkli svoju vlastnú farebnú sklenenú guľu. Potom navštívili katedrálu, kde sa spolu so sprievodcami dozvedeli veľa o histórii katedrály, ktorá dlhé roky fungovala ako kláštor. Domov odchádzali síce unavení, ale plní nových vedomostí a zážitkov.


foto tu

Lesné zvieratká u nás v škole

uverejnené 7. 4. 2018, 0:22 používateľom Ľuba Jarošová   [ aktualizované 8. 4. 2018, 5:25 ]


Celý apríl naše triedy na 1. stupni navštevujú lesné zvieratká. Deti sa netradičnou formou s nimi zoznamujú, skúmajú ich a zisťujú nové fakty o nich. Medzi tieto zvieratká patrí jež, slepúch, jašterica, potkan..... 

Projekt "Spolu proti drogám"

uverejnené 20. 3. 2018, 5:15 používateľom Zuzana Stenová   [ aktualizované 20. 3. 2018, 5:36 ]

Žiaci VIII.B triedy si v rámci etickej výchovy pripravili projekt "Spolu proti drogám". 
Predstavili ho žiakom šiesteho až deviateho  ročníka. Snažili sa upresniť problematiku drog, s akými nebezpečnými drogami sa môžu stretnúť, ako im môžu drogy ublížiť, ako rýchlo vzniká závislosť atď......
Projekt si pripravili formou prezentácie, použili obrázky i krátke poučné videá. Žiakom a učiteľom sa projekt veľmi páčil, pretože si ho poctivo pripravili a myšlienky, ktoré v ňom odzneli si budú určite dlho pamätať. I takto sa dá pracovať na hodine etickej výchovy a ja chválim svojich žiakov za zodpovedný prístup. 
                                                                                                               Petra Grňová

Foto tu

ODPADla nám hodina!

uverejnené 12. 2. 2018, 23:28 používateľom Ľuba Jarošová
Dielo Daniela Heviera - ekologický interaktívny program v spolupráci so spoločnosťou NATUR-PACK a.s. a Štúdiom L+S. Naši žiaci sa zúčastnili programu v trvaní jednej hodiny, ktorý zábavnou, atraktívnou, polyžánrovou formou bzbudil u detí záujem o tému odpad, triedenie, recyklácia, spaľovňa, zberný dvor, práca smetiara, či dôležitosť spoločenskej zodpovednosti jednotlivca. 

HESLO: AJ ZAJTRA JE DEŇ. AJ ZAJTRA TU CHCEME BYŤ.
Smelý Zajko - tvorivé dielne

uverejnené 16. 12. 2017, 21:30 používateľom Ľuba Jarošová   [ aktualizované 2. 1. 2018, 4:44 používateľom Peter Šaliga ]

Žiaci IV.A mali možnosť vyskúšať si dramatické umenie scén z knihy Smelý Zajko. Tvorili dej, vytvárali scény, vžívali sa do jednotlivých postáv knižky. Myslím, že sa príjemne pobavili a čo-to aj naučili.:-)

                                                                                                                                                                              


PROJEKT ORNAMENTÁLNA MAPA SLOVENSKA

uverejnené 29. 11. 2017, 15:19 používateľom Zuzana Stenová   [ aktualizované 29. 11. 2017, 15:24 ]

Aj u nás na škole sa rozbehol projekt Ornamentálna mapa Slovenska. Žiaci vytvorili nádherne práce, ktoré po spojení vytvorili krásny veľký ornament. Veď posúďte sami.
https://sites.google.com/a/zsmedzilaba.sk/www/netradicne-formy-vyucovania/projektornamentalnamapaslovenska/V.B1.jpg

https://sites.google.com/a/zsmedzilaba.sk/www/netradicne-formy-vyucovania/_draft_post-1/V.B%202.jpg


https://sites.google.com/a/zsmedzilaba.sk/www/netradicne-formy-vyucovania/projektornamentalnamapaslovenska/7.B%202.jpg
https://sites.google.com/a/zsmedzilaba.sk/www/netradicne-formy-vyucovania/_draft_post-1/7.B%201.jpg


https://sites.google.com/a/zsmedzilaba.sk/www/netradicne-formy-vyucovania/projektornamentalnamapaslovenska/5.jpg

https://sites.google.com/a/zsmedzilaba.sk/www/netradicne-formy-vyucovania/projektornamentalnamapaslovenska/IMG-20171025-WA0001.jpg
Intenzívny kurz angličtiny v I.A a I.B

uverejnené 3. 7. 2017, 3:55 používateľom Mária Barnová   [ aktualizované 3. 7. 2017, 4:18 používateľom Ľuba Jarošová ]


INTENSIVE WEEK - pilotne sme otvorili v dvoch triedach prvého ročníka intenzívny kurz ANJ, v ktorom deti pracovali v anglickom jazyku po celé dni jedného týždňa. Posúďte sami, ako to krásne zvládli.

Video YouTube
CLASS

uverejnené 11. 6. 2017, 1:14 používateľom Ľuba JarošováKrásna akcia jazykovej školy CLASS v DK Ružinov. Súťažilo sa, učilo sa, behalo sa a všetko v anglickom jazyku.
Za našu školu sa akcie zúčastnilo 6 družstiev z tretieho a štvrtého ročníka. Putovný pohár sme síce nezískali, ale odniesli sme si 1. miesto - tím IV.A      a 2. miesto - tím IV.B. Všetci sme boli z akcie nadšení a mali sme veľkú radosť. 1-10 of 32