Netradičné formy vyučovania

Veľmi radi realizujeme rôzne netradičné formy vyučovania pre deti, aby pre nich učenie bolo názorné, doplnené rozličnými aspektami, pestré a aj zábavné.
Hodiny sú na našej stránke bližšie popísané aj s fotografiami.

Pre rýchlejšie nájdenie konkrétnej akcie použite zoznam netradičných hodín, kde uvádzame prehľadný zoznam jednotlivých hodín.

Exkurzia - Neuberg an der Mürz

uverejnené 28. 4. 2018, 10:24 používateľom Ľuba Jarošová   [ aktualizované 17. 5. 2018, 10:47 používateľom Peter Šaliga ]

Tradičné sklárske umenie zo Štajerska - Neuberg an der Mürz

Dňa 27.04.2018 (piatok), žiaci IV.A,B a V.B navštívili rakúsku obec              a zoznámili sa so sklárskym umením. Samozrejme sa nezabudlo              na históriu sklárskeho umenia, ukážky spôsobu výroby predmetov zo skla a žiaci si sami vyfúkli svoju vlastnú farebnú sklenenú guľu. Potom navštívili katedrálu, kde sa spolu so sprievodcami dozvedeli veľa o histórii katedrály, ktorá dlhé roky fungovala ako kláštor. Domov odchádzali síce unavení, ale plní nových vedomostí a zážitkov.


foto tu

Lesné zvieratká u nás v škole

uverejnené 7. 4. 2018, 0:22 používateľom Ľuba Jarošová   [ aktualizované 8. 4. 2018, 5:25 ]


Celý apríl naše triedy na 1. stupni navštevujú lesné zvieratká. Deti sa netradičnou formou s nimi zoznamujú, skúmajú ich a zisťujú nové fakty o nich. Medzi tieto zvieratká patrí jež, slepúch, jašterica, potkan..... 

Projekt "Spolu proti drogám"

uverejnené 20. 3. 2018, 5:15 používateľom Zuzana Stenová   [ aktualizované 20. 3. 2018, 5:36 ]

Žiaci VIII.B triedy si v rámci etickej výchovy pripravili projekt "Spolu proti drogám". 
Predstavili ho žiakom šiesteho až deviateho  ročníka. Snažili sa upresniť problematiku drog, s akými nebezpečnými drogami sa môžu stretnúť, ako im môžu drogy ublížiť, ako rýchlo vzniká závislosť atď......
Projekt si pripravili formou prezentácie, použili obrázky i krátke poučné videá. Žiakom a učiteľom sa projekt veľmi páčil, pretože si ho poctivo pripravili a myšlienky, ktoré v ňom odzneli si budú určite dlho pamätať. I takto sa dá pracovať na hodine etickej výchovy a ja chválim svojich žiakov za zodpovedný prístup. 
                                                                                                               Petra Grňová

Foto tu

ODPADla nám hodina!

uverejnené 12. 2. 2018, 23:28 používateľom Ľuba Jarošová
Dielo Daniela Heviera - ekologický interaktívny program v spolupráci so spoločnosťou NATUR-PACK a.s. a Štúdiom L+S. Naši žiaci sa zúčastnili programu v trvaní jednej hodiny, ktorý zábavnou, atraktívnou, polyžánrovou formou bzbudil u detí záujem o tému odpad, triedenie, recyklácia, spaľovňa, zberný dvor, práca smetiara, či dôležitosť spoločenskej zodpovednosti jednotlivca. 

HESLO: AJ ZAJTRA JE DEŇ. AJ ZAJTRA TU CHCEME BYŤ.
Smelý Zajko - tvorivé dielne

uverejnené 16. 12. 2017, 21:30 používateľom Ľuba Jarošová   [ aktualizované 2. 1. 2018, 4:44 používateľom Peter Šaliga ]

Žiaci IV.A mali možnosť vyskúšať si dramatické umenie scén z knihy Smelý Zajko. Tvorili dej, vytvárali scény, vžívali sa do jednotlivých postáv knižky. Myslím, že sa príjemne pobavili a čo-to aj naučili.:-)

                                                                                                                                                                              


PROJEKT ORNAMENTÁLNA MAPA SLOVENSKA

uverejnené 29. 11. 2017, 15:19 používateľom Zuzana Stenová   [ aktualizované 29. 11. 2017, 15:24 ]

Aj u nás na škole sa rozbehol projekt Ornamentálna mapa Slovenska. Žiaci vytvorili nádherne práce, ktoré po spojení vytvorili krásny veľký ornament. Veď posúďte sami.
https://sites.google.com/a/zsmedzilaba.sk/www/netradicne-formy-vyucovania/projektornamentalnamapaslovenska/V.B1.jpg

https://sites.google.com/a/zsmedzilaba.sk/www/netradicne-formy-vyucovania/_draft_post-1/V.B%202.jpg


https://sites.google.com/a/zsmedzilaba.sk/www/netradicne-formy-vyucovania/projektornamentalnamapaslovenska/7.B%202.jpg
https://sites.google.com/a/zsmedzilaba.sk/www/netradicne-formy-vyucovania/_draft_post-1/7.B%201.jpg


https://sites.google.com/a/zsmedzilaba.sk/www/netradicne-formy-vyucovania/projektornamentalnamapaslovenska/5.jpg

https://sites.google.com/a/zsmedzilaba.sk/www/netradicne-formy-vyucovania/projektornamentalnamapaslovenska/IMG-20171025-WA0001.jpg
Intenzívny kurz angličtiny v I.A a I.B

uverejnené 3. 7. 2017, 3:55 používateľom Mária Barnová   [ aktualizované 3. 7. 2017, 4:18 používateľom Ľuba Jarošová ]


INTENSIVE WEEK - pilotne sme otvorili v dvoch triedach prvého ročníka intenzívny kurz ANJ, v ktorom deti pracovali v anglickom jazyku po celé dni jedného týždňa. Posúďte sami, ako to krásne zvládli.

Video YouTube
CLASS

uverejnené 11. 6. 2017, 1:14 používateľom Ľuba JarošováKrásna akcia jazykovej školy CLASS v DK Ružinov. Súťažilo sa, učilo sa, behalo sa a všetko v anglickom jazyku.
Za našu školu sa akcie zúčastnilo 6 družstiev z tretieho a štvrtého ročníka. Putovný pohár sme síce nezískali, ale odniesli sme si 1. miesto - tím IV.A      a 2. miesto - tím IV.B. Všetci sme boli z akcie nadšení a mali sme veľkú radosť. Svetový deň mlieka u nás v škole

uverejnené 21. 5. 2017, 6:07 používateľom Ľuba Jarošová

Svetový deň mlieka
sa oslavuje od roku 1957 pod záštitou Medzinárodnej mliekarskej federácie (IDF). Mlieko a mliečne výrobky predstavujú jednu z najdôležitejších a nenahraditeľných zložiek plnohodnotnej ľudskej výživy. Cieľom je poukázať a vyzdvihnúť ich biologicky významný obsah, mimoriadne nutričné vlastnosti a inšpirovať ľudí k tomu, aby mlieko zaradili do každodennej súčasti života.

Sponzora nám urobila KUKKONIA - Kukkonia mlieko je špecifické tým, že pochádza z vlastných fariem a od miestnych žitnoostrovských dodávateľov a garantujeme jeho pôvod. Všetky mliečne výrobky vyrábame na základe tradičných receptúr, ktoré sú nielen zdravé, ale aj mimoriadne chutné. Máme jedinečnú technológiu plnenia mlieka do PET fliaš na Slovensku, ktorá umožní produktu zachovať chuť a vôňu čerstvého mlieka.

Nezaháľali ani štvrtáci, ktorí si urobili projektový deň, počas ktorého si vyrobili aj vlastné studené torty.


Návšteva u včelára

uverejnené 19. 5. 2017, 11:28 používateľom Peter Šaliga   [ aktualizované 21. 5. 2017, 9:46 používateľom Ľuba Jarošová ]

Žiaci 2.C navštívili včelára, ktorý im pútavo porozprával rôzne zaujímavosti zo života včeličiek. Zoznámil ich s pomôckami, potrebnými pre prácu včelára a názorne im predviedol získavanie medu odstreďovaním z plástu v medomete. Tí najodvážnejší si mali možnosť chytiť do rúk robotnice a trúdy a mali možnosť vidieť čerstvo liahnuce sa včielky. Nadobudnuté vedomosti si deti overili záverečným testíkom. Zoznámili sa aj s ďalšími produktmi včiel a na pamiatku si vyrobili sviečku. Deti veľmi rady ochutnávali rôzne druhy medu. Odniesli si so sebou zakúpené produkty a darček od včelára - chutný kakaový medík.

                                                                                                                                            Križanová

1-10 of 30