Netradičné formy vyučovania

Veľmi radi realizujeme rôzne netradičné formy vyučovania pre deti, aby pre nich učenie bolo názorné, doplnené rozličnými aspektami, pestré a aj zábavné.
Hodiny sú na našej stránke bližšie popísané aj s fotografiami.

Pre rýchlejšie nájdenie konkrétnej akcie použite zoznam netradičných hodín, kde uvádzame prehľadný zoznam jednotlivých hodín.

Výchovný koncert

uverejnené 15. 9. 2018, 7:55 používateľom Ľuba Jarošová


ŠIKANA - "Stop šikane"

Šikana. 
Každý o nej vie, no nik o nej nehovorí. My však 
áno a zažili sme ju na vlastnej koži.


Témou výchovného koncertu bola šikana v jej najrôznejších podobách a  cieľom bola prevencia pred takýmto správaním, skôr než bude neskoro. 

Našim prednášajúcim bol známy slovenský spevák Robo Papp, ktorý je v téme šikany jedným z najpovolanejších. Sám jej tvrdosť totiž vo svojej mladosti z
ažil na vlastnej koži a dokázal jej čeliť. 

Svojim priateľským vystupovaním si dokázal získať dôveru publika a vysvetliť žiakom nebezpečenstvá a dôsledky takéhoto správania.


Okrem šikany ako takej sa počas koncertu venoval aj problematike tzv. kyberšikany. Táto jej forma je čoraz viac aktuálna predovšetkým medzi mladou generáciou, ktorá sa stáva závislou od moderných technológií počnúc mobilnými telefónmi až po sociálne siete. 
Avšak aj táto zdanlivo neškodná zábava skrýva mnoho úskalí. O odvrátenej stránke virtuálneho sveta bude Robo hovoril ž
iakom taktiež z vlastnej skúsenosti.Výchovný koncert bol popretkávaný piesňami v podaní Roba Pappa.Mobilné planetárium

uverejnené 15. 6. 2018, 5:25 používateľom Ľuba Jarošová   [ aktualizované 15. 6. 2018, 10:17 ]

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt prirodoveda
Dňa 15.6.2018 (piatok) naši štvrtáci mali možnosť získať nové vedomosti v oblasti prírodovedy v mobilnom planetáriu. Pomocou výkladu a filmu sa zaujímavou formou dozvedeli nové fakty o vzniku vesmíru.

Exkurzia 9.A - výstava na Bratislavskom hrade

uverejnené 13. 6. 2018, 2:46 používateľom Zuzana Stenová   [ aktualizované 13. 6. 2018, 2:46 ]

Dňa 8.6. 2018 sme so žiakmi 9.A navštívili Bratislavský hrad, Slovenské národné múzeum zamerané k stému výročiu vzniku Československa. 

Žiaci sa mohli oboznámiť s rôznymi významnými dokumentmi, ktoré prispeli k vzniku Československa, obdivovali staré predmety z éry socializmu (televízor, starý písací stroj, tlačiareň, jukebox zo 70 rokov 20. storočia.....) ale aj módu vtedajších rokov. 

Najviac sa im však páčila školská trieda z 50.rokov, kde si posadali do lavíc a vyjadrili sa, že by sa im páčilo učiť v takej triede. Žiakom sa výstava veľmi páčila, bola doplnením učiva z dejepisu.

                                                                                            p.uč. Felcanová , p.uč.Grňová

foto tu

Exkurzia - Neuberg an der Mürz

uverejnené 28. 4. 2018, 10:24 používateľom Ľuba Jarošová   [ aktualizované 17. 5. 2018, 10:47 používateľom Peter Šaliga ]

Tradičné sklárske umenie zo Štajerska - Neuberg an der Mürz

Dňa 27.04.2018 (piatok), žiaci IV.A,B a V.B navštívili rakúsku obec              a zoznámili sa so sklárskym umením. Samozrejme sa nezabudlo              na históriu sklárskeho umenia, ukážky spôsobu výroby predmetov zo skla a žiaci si sami vyfúkli svoju vlastnú farebnú sklenenú guľu. Potom navštívili katedrálu, kde sa spolu so sprievodcami dozvedeli veľa o histórii katedrály, ktorá dlhé roky fungovala ako kláštor. Domov odchádzali síce unavení, ale plní nových vedomostí a zážitkov.


foto tu

Lesné zvieratká u nás v škole

uverejnené 7. 4. 2018, 0:22 používateľom Ľuba Jarošová   [ aktualizované 8. 4. 2018, 5:25 ]


Celý apríl naše triedy na 1. stupni navštevujú lesné zvieratká. Deti sa netradičnou formou s nimi zoznamujú, skúmajú ich a zisťujú nové fakty o nich. Medzi tieto zvieratká patrí jež, slepúch, jašterica, potkan..... 

Projekt "Spolu proti drogám"

uverejnené 20. 3. 2018, 5:15 používateľom Zuzana Stenová   [ aktualizované 20. 3. 2018, 5:36 ]

Žiaci VIII.B triedy si v rámci etickej výchovy pripravili projekt "Spolu proti drogám". 
Predstavili ho žiakom šiesteho až deviateho  ročníka. Snažili sa upresniť problematiku drog, s akými nebezpečnými drogami sa môžu stretnúť, ako im môžu drogy ublížiť, ako rýchlo vzniká závislosť atď......
Projekt si pripravili formou prezentácie, použili obrázky i krátke poučné videá. Žiakom a učiteľom sa projekt veľmi páčil, pretože si ho poctivo pripravili a myšlienky, ktoré v ňom odzneli si budú určite dlho pamätať. I takto sa dá pracovať na hodine etickej výchovy a ja chválim svojich žiakov za zodpovedný prístup. 
                                                                                                               Petra Grňová

Foto tu

ODPADla nám hodina!

uverejnené 12. 2. 2018, 23:28 používateľom Ľuba Jarošová
Dielo Daniela Heviera - ekologický interaktívny program v spolupráci so spoločnosťou NATUR-PACK a.s. a Štúdiom L+S. Naši žiaci sa zúčastnili programu v trvaní jednej hodiny, ktorý zábavnou, atraktívnou, polyžánrovou formou bzbudil u detí záujem o tému odpad, triedenie, recyklácia, spaľovňa, zberný dvor, práca smetiara, či dôležitosť spoločenskej zodpovednosti jednotlivca. 

HESLO: AJ ZAJTRA JE DEŇ. AJ ZAJTRA TU CHCEME BYŤ.
Smelý Zajko - tvorivé dielne

uverejnené 16. 12. 2017, 21:30 používateľom Ľuba Jarošová   [ aktualizované 2. 1. 2018, 4:44 používateľom Peter Šaliga ]

Žiaci IV.A mali možnosť vyskúšať si dramatické umenie scén z knihy Smelý Zajko. Tvorili dej, vytvárali scény, vžívali sa do jednotlivých postáv knižky. Myslím, že sa príjemne pobavili a čo-to aj naučili.:-)

                                                                                                                                                                              


PROJEKT ORNAMENTÁLNA MAPA SLOVENSKA

uverejnené 29. 11. 2017, 15:19 používateľom Zuzana Stenová   [ aktualizované 29. 11. 2017, 15:24 ]

Aj u nás na škole sa rozbehol projekt Ornamentálna mapa Slovenska. Žiaci vytvorili nádherne práce, ktoré po spojení vytvorili krásny veľký ornament. Veď posúďte sami.
https://sites.google.com/a/zsmedzilaba.sk/www/netradicne-formy-vyucovania/projektornamentalnamapaslovenska/V.B1.jpg

https://sites.google.com/a/zsmedzilaba.sk/www/netradicne-formy-vyucovania/_draft_post-1/V.B%202.jpg


https://sites.google.com/a/zsmedzilaba.sk/www/netradicne-formy-vyucovania/projektornamentalnamapaslovenska/7.B%202.jpg
https://sites.google.com/a/zsmedzilaba.sk/www/netradicne-formy-vyucovania/_draft_post-1/7.B%201.jpg


https://sites.google.com/a/zsmedzilaba.sk/www/netradicne-formy-vyucovania/projektornamentalnamapaslovenska/5.jpg

https://sites.google.com/a/zsmedzilaba.sk/www/netradicne-formy-vyucovania/projektornamentalnamapaslovenska/IMG-20171025-WA0001.jpg
Intenzívny kurz angličtiny v I.A a I.B

uverejnené 3. 7. 2017, 3:55 používateľom Mária Barnová   [ aktualizované 3. 7. 2017, 4:18 používateľom Ľuba Jarošová ]


INTENSIVE WEEK - pilotne sme otvorili v dvoch triedach prvého ročníka intenzívny kurz ANJ, v ktorom deti pracovali v anglickom jazyku po celé dni jedného týždňa. Posúďte sami, ako to krásne zvládli.

Video YouTube
1-10 of 33